czwartek, 20 marca 2014

Palmiery

Okropny tydzień pełen testów już prawie za mną :) Dzisiaj coś dla zapracowanych, którzy mają mało czas na pieczenie - palmiery, czyli małe cynamonowe ciastka w kształcie serca. Są bardzo szybkie, jedyne co zajmie nam trochę czasu to schłodzenie ich - ok. 30 minut :-) Polecam Wam je bardzo jestem pewna, że Wam zasmakują!


Składniki:  • opakowanie ciasta francuskiego (upewnijcie się, że Wasze ciasto jest w jednym arkuszu, a nie w kilku małych)
  • ok. 1/4-1/3 szklanki cukru
  • ok. 1 łyżka cynamonu (do smaku, ja lubię bardziej cynamonowe, więc daję zazwyczaj więcej)
Wykonanie:

Cukier mieszam z cynamonem. Ciasto francuskie delikatnie rozwałkowuje zachowując jego prostokątny kształt. Posypuję cukrem i delikatnie przejeżdżam wałkiem, aby cukier przykleił się do ciasta. Następnie postępujemy jak na obrazku poniżej. Polecam obejrzeć ten filmik, który bardzo ułatwia przygotowanie. 

Powyższy obrazek - źródło

Po każdym złożeniu kawałka ciasta posypujemy jeszcze raz cukrem z cynamonem. 

Następnie ciasto pokroić w 8mm plasterki. Ułożyć na blaszce lub na innym płaskim naczyniu, które zmieści nam się w lodówce. Schładzamy min. 30 minut. Przekładamy je płasko na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia. 
Piec w 200 stopniach 6 minut, a następnie odwrócić je i piec kolejne 4. Czas pieczenia będzie zależał od wielkości naszych palmierów. 

1 komentarz:

Zachęcam do komentowania i bardzo dziękuję za każdy komentarz :)