środa, 22 października 2014

Halloweenowe mumie na patykuSzybki pomysł na halloweenową przekąskę - oreo na patyku przypominające mumie. Bardzo efektowne, a przy tym ekspresowe i super proste. Wszystkim zasmakują, bo kto nie lubi oreo? Idealne na halloweenową imprezę :-) Polecam! :-)

Składniki:


  • 4 ciastka oreo (1 mała paczka)
  • ok. 100g białej czekolady
  • 4 patyki do cake pops'ów lub patyczki do szaszłyków
  • jadalne oczy lub inne okrągłe drażetki/cukierki, można też narysować oczy roztopioną gorzką czekoladą 

Wykonanie:

Czekoladę roztapiamy w kąpieli wodnej. Ciastka przedzielić nożem na pół, tak aby na jednej części było nadzienie, a żeby drugie było czyste bez nadzienia. Na połówkę z nadzieniem nakładamy troszkę czekolady, wciskamy patyczek w nadzienie i w czekoladę do połowy wysokości ciasteczka. Na wierzch patyczka nakładamy ok. 0,5 łyżeczkiczekolady i przykrywamy czystym ciasteczkiem bez nadzienia. Wsadzamy do lodówki na min. 0,5h lub do zamrażalnika na 10 minut. 
Wyjmujemy i maczamy je w reszcie roztopionej czekolady. Delikatnie potrząsamy, aby zciekł nadmiar czekolady i wtykamy w stojak na cake popsy lub wsadzamy do szklanki wypełnionej cukrem lub solą, aby mogły wyschnąć w pozycji stojącej. Wsadzamy do lodówki na minimum 20 minut, aby czekolada mocno zastygła. 

Jeśli reszta czekolady nam zastygła to znowu ją roztapiamy. Wyjmujemy oreo z lodówki i kładziemy na talerzu/blacie. Przyklejamy oczy używając małej ilości czekolady, następnie robimy "esy floresy" z czekolady używając łyżeczki lub worka cukierniczego. Najlepiej to robić z dużej odległości. Jeśli zasłonimy oczy czekoladą to wycieramy ręcznikiem papierowym. Wtykamy znowu oreo do naszego stojaka na cake popsy i chłodzimy, aż do zastygnięcia. 

Gotowe! :-)

2 komentarze:

Zachęcam do komentowania i bardzo dziękuję za każdy komentarz :)